Oplossingsgericht Coachen

Hoe je je 'vastgelopen klant' helpt om stappen te maken


woensdag 25 juni 2025


Oplossingsgericht coachen maakt dat je met minder moeite méér bereikt bij de cliënten die je begeleidt

  • Effectief omgaan met weerstand, passiviteit en klagen.
  • Weerstand voorkomen
  • Makkelijk activeren 



Gevoelens van machteloosheid en zelf vastlopen, want...

  • met deze cliënt is echt geen land te bezeilen
  • ze willen wel, maar vallen steeds terug
  • ik heb echt alles gedaan, maar toch lukt het niet

Wil jij jouw zelfs de 'lastigste klant' helpen?

In de 1-daagse training 'Oplossingsgericht Coachen' leer je

  • het bewustzijnsniveau van je cliënt te herkennen en daarop aan te sluiten
  • hoe je je cliënt toch het volgende stapje laat maken
  • hoe je je cliënt helpt om vanuit een groter inzicht te handelen
  • hoe je de weerstand blijvend oplost


  • hoe je zelf als coach in 'De Derde Pijler' blijft

  • wanneer je welke tools inzet in het begeleidingsproces


  • een overview visie 
  • uitgewerkt in een eenvoudig toepasbaar 3 stappenplan 
  • met heldere en duidelijke taal om mensen in de visie mee te krijgen

In deze training ontdek je je eigen bewustzijnsniveau en dat van je cliënt en hoe je dit kunt gebruiken om zonder omwegen te begeleiden naar het doel van je cliënt. 


Aan het einde van de dag ga je de deur uit met de bruikbare blauwdruk van het ontwikkelingsproces en gesprekstechnieken om de ander te helpen tot eigen inzicht te komen en een eigen oplossing te bedenken.
Zo krijg je een gezonde dosis zelfvertrouwen, zodat je zonder problemen je cliënt kunt begeleiden.

Hilde Kroon

Ontmoet de trainer, Hilde Kroon

Trainer van de 1-daagse training 'Oplossingsgericht coachen' is Hilde Kroon, organizer, mediator & trainer. Hilde traint professionele hulpverleners, zoals advocaten, mediators, rechters en hulpverleners in de zorg in het omgaan met de 'lastigste klanten' door middel van de 1-2-3 Opgelost! methode. 


Ze is auteur van drie boeken voor conflictoplossing voor de particuliere markt en in september 2025 komt via Boom Juridische Uitgeverij het boek: Transcendente Conflictoplossing, de derde generatie conflictoplossing' uit voorprofessionele hulpverleners.


Hilde helpt je om zelfs in de ingewikkeldste situaties het hoofd koel te houden en vanuit overzicht en inzicht precies datgene te doen wat nodig is op dat moment.

"Als tegenwicht voor de meestal zware gesprekken in mijn mediationwerkzaamheden, zocht ik in de organizing een wat luchtigere manier om mensen te coachen. Al snel zag ik de dwarsverbanden tussen mensen met conflicten in de buitenwereld (met anderen) en onze cliënten in organizing die vooral een conflict met zichzelf ervaren. Door het oplossen van het innerlijke conflict vinden beide groepen weer de ruimte. Hoe mooi om daarbij te kunnen begeleiden."

Programma van de training 'Oplossingsgericht Coachen'

Programma 

09.30-10.00  Kennismaking


10.00-10.45 Het Conceptuele Kader van Het Evolutie Systeem


11.00-11.30  Waar zit je cliënt en waar zit jij?


11.30-12.20  Het recept voor ontwikkeling: 3 pijlers, 3 vragen en 3 acties


12.30-13.30  Lunch


13.30-15.00  Gesprekstechnieken voor het begeleiden van de Eerste naar de Tweede Pijler: innerlijke conflictoplossing.


15.15-16.30  Begeleiden van de Tweede naar de Derde Pijler: eigen oplossingen optimaliseren

Deze training is iets voor jou als

jij als professional organizer niet alleen oog hebt voor het opruimen van het huis, maar ook van het hoofd en hart en je je cliënt structurele stappen wilt laten zetten op het pad naar zelfstandigheid en onafhankelijkheid.

  • je een bemoedigende overview wil krijgen
    waarin je anderen kunt meenemen 
  • Je roeping wil volgen
    en  doen waarvoor je geboren bent 
  • Je cliënten wilt helpen groeien
    (cliënten willen dit nu meer dan ooit) 

Dit zeggen de cursisten

'Veel geleerd dat meteen bruikbaar is'

'Ik vond het onderdeel oplossingsgericht werken in de opleiding al heel interessant. Het smaakte naar meer. Nu wil ik nóg meer!. Ook hier is het denken in een trechter van groot naar klein, waardoor grote inzichten praktisch toepasbaar worden'

Esther 

"inzicht en houvast in elke situatie!'

!'Deze training geeft inzicht en houvast in elke situatie. 


Katrijn
'Het belang van blijven ontwikkelen'
'Als trainer wil ik mij altijd blijven ontwikkelen. Nu begrijp ik nog beter waarom dat voor mij zo belangrijk is.'


Mirjam

Praktische informatie

Datum en tijd

De 1-daagse training 'Oplossingsgericht Coachen' is  ingepland op 25 juni. De trainingsdag is van 9.30 uur tot circa 16.30. U bent vanaf 9.15 uur van harte welkom voor een heerlijke kop koffie of thee met versgebakken koek, zodat je rustig kan acclimatiseren en alvast kan kennismaken met de trainer en andere deelnemers.

Locatie

Alle trainingen en opleidingen van De HuishoudCoach worden gegeven in vergadercentrum Aristo-MeetingPlaza in Utrecht, dat bekend staat om de geweldige catering en prettige ambiance. 

Vergadercentrum MeetingPlaza ligt op slechts 5 minuten lopen van Utrecht CS en is ook per auto uitstekend bereikbaar. Je kan parkeren in P1 en P2 en bent van daaruit in 1 minuut bij MeetingPlaza, dat ook voor minder-validen toegankelijk is. Aristo-MeetingPlaza voldoet aan alle strenge COVID-19 eisen.

Lunch

Halverwege de trainingsdag lunchen we normaal gesproken gezamenlijk in het restaurant van Aristo-MeetingPlaza met een overheerlijk buffet, dat bestaat uit een keur aan verse salades, soepen, broodjes, warme groenten- en vleesgerechten en fruit.

Heb je eventuele dieetwensen, geef dit dan uiterlijk 1 week voor aanvang van de training aan ons door, zodat de koks en kokkinnen van Aristo-MeetingPlaza hiermee rekening kunnen houden en ook jij probleemloos kan meegenieten.

Kosten

De kosten van deze 1-daagse training bedragen €425,- incl. lesmateriaal, lunch, koffie, thee, koek en bewijs van deelname. Net als al onze andere trainingen en opleidingen is ook deze training vrijgesteld van BTW, omdat De HuishoudCoach regelmatig strenge audits ondergaat en sinds 2010 door het CRKBO (Centraal Register Kort Beroeps Onderwijs) is geregistreerd als onderwijsinstelling.

Korting

Heb je al eerder een opleiding of training bij De HuishoudCoach gevolgd?

Als onze oud-cursist ontvang je 10% korting op ál onze trainingen en opleidingen. Voor jou bedragen de trainingskosten dus €382,50 in plaats van €425,00.

Vul hiervoor bij inschrijving de kortingscode in, die je van ons hebt ontvangen. 

Ben je deze kwijt, mail ons even en we sturen je deze kortingscode opnieuw toe.

 Schrijf je hieronder in voor deze training: